آکاایران امروز 23 خرداد ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 23 خردادماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, با ما همراه باشید. 

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 23 خرداد ماه متولد شده اند...

محمدرضا سرشار

محمدرضا سرشار (زادهٔ ۲۳ خرداد ۱۳۳۲، کازرون) مشهور به رضا رهگذر، نویسنده و پژوهشگر و منتقد ادبی و گوینده برنامهٔ رادیویی قصه ظهر جمعه است.

او در سال ۱۳۳۲ کازرون متولد شد. اما بیش از شش سال از سالهای اولیه کودکی را در این شهر سپری نکرد. او پس از اخذ دو دیپلم فنی و ریاضی و طی دورهٔ سربازی در کسوت سرباز معلم (سپاهی دانش) در سال ۱۳۵۴، با رتبه دوم در رشتهٔ مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول به تحصیل شد اما به خاطر علاقه‌ای که به نویسندگی داشت موجب شد تا وارد عرصهٔ هنر شود و در سال ۱۳۵۹ در شیراز ازدواج کرد.


در سال ۱۳۸۵ از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان و نویستدگان مستقر در وزارت ارشاد، که متشکل از نمایندگان سه وزارتخانه و اشخاص حقیقی منصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است برای مجموعه فعالیتهای ادبی سرشار، به وی گواهینامه درجه یک هنری داده شد که معادل مدرک تحصیلی دکتری محسوب می‌شود. همچنین در پیامی از رهبر انقلاب اسلامی ایران، برای مراسم بزرگداشت او در سال ۱۳۸۵ -که مشترکاً توسط صدا و سیما و جشنواره داستانهای قرآنی، پیامبران و ائمه (ع) - برگزار شد آمده است: «آقای سرشار حق بزرگی بر ادبیات انقلاب دارند.»

بابک بیات

علی‌حسین بیات زرندی مطلق معروف به بابک بیات (زادهٔ ۲۳ خرداد ۱۳۲۵ در تهران – درگذشتهٔ ۵ آذر ۱۳۸۵ در تهران)، آهنگساز، نوازنده،تنظیم‌کننده و آهنگساز فیلم ایرانی بود.

 

تصویر مرتبط

بابک بیات از چهره های شناخته شده دنیای موسیقی است که شاگردانی چون مانی رهنما ، حمید حامی ، نیما مسیحا و ... نوازندگی را نزد او آموختند. این چهره فقید دنیای موسیقی در آهنگسازی فیلم از برترین ها بود و جوایز متعددی از جشنواره های مختلف دریافت کرد.