آکاآپ: امروز 18 مهر ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 18 مهر ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 18 مهر ماه متولد شده اند...

متین عزیزپور

متین عزیزپور (زاده ۱۸ مهر ۱۳۷۲ در تهران) یک بازیگر ایرانی است. او بیشتر به دلیل بازیهایش در سنین کودکی و نوجوانی، به ویژه در سریال خواب و بیدار و فیلم هم‌نفس، شناخته شده است.

Image result for ‫متین عزیزپور‬‎

عزیزپور متولد ۱۸ مهر ۱۳۷۲ در تهران است. او فرزند دوم خانواده است و یک خواهر بزرگتر به نام مهدیس دارد در ورزش هم به رشته فوتبال علاقه زیادی دارد او با بازی در سریال خواب و بیدار به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده به شهرت رسید. عزیزپور بازیگری را از سن شش سالگی آغاز کرد.. خواهر او مهدیس لنکرانی نیز یک بازیگر است. آخرین بازی وی "مادر زن سلام" (خسرو ملکان) در سال ۱۳۸۵ می باشد.

علی کریم

علی کریم (زادهٔ ۱۸ مهر ۱۳۵۶، تهران) فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده سینمای ایران است.

Image result for ‫علی کریم‬‎

علی کریم با بازیگری در تأتر با نمایش فرود سیاوشان به کارگردانی مریم معترف در سال ۱۳۷۸ فعالیت هنری را آغاز کرد و در دو نمایش از داود میرباقری با نام دندون طلا و مجلس زن کشی به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان حضور داشت و در دو فیلم سینمای سگ کشی به کارگردانی بهرام بیضایی، مسافر ری به کارگردانی داود میرباقری و مجموعه تلویزیونی معصومیت از دست رفته (مجموعه تلویزیونی) به ایفای نقش‌های کوچکی پرداخت. علی کریم در سال ۱۳۸۲ به عنوان فیلمبردار پشت صحنه در فیلم مهمان مامان به کاگردانی داریوش مهرجویی حضور داشت و از سال ۱۳۸۳ به عنوان دستیار و برنامه‌ریز کار در سینما و تلویزیون را با پروژه‌های تاریخی چون مستند اسکندر مقدونی، معصومیت از دست رفته (مجموعه تلویزیونی)، مختارنامه، ملک سلیمان آغاز کرد. علی کریم در زمینه عکاسی در سال ۱۳۸۵ به همراه رسول ملاقلی پور، محسن رسول اف، مریم فخیمی، نیما بالازاده، ساسان توکلی فارسانی، مهروا آروین.... در نمایشگاه گروهی عکسی با موضوع معماری شرکت کرد. در سال ۱۳۸۵ فیلمنامه‌نویسی را نزد ناصر تقوایی آموخت. در سال ۱۳۸۶ اولین فیلم کوتاه خود زرد،آبی،قرمز را در اولین کارگاه فیلمسازی عباس کیارستمی در ایران ساخت و در میان حدود صد فیلم کوتاه ساخته شده در کارگاه به عنوان بهترین فیلم در کارگاه عباس کیارستمی انتخاب شد و در سال ۲۰۰۷ در دانشگاه تولوز فرانسه در میان فیلم‌های منتخب کارگاه‌های فیلم‌سازی عباس کیارستمی از کشورهای مختلف به همراه دو فیلم دیگر از ایران به نمایش درآمد. در همان سال فیلم زرد،آبی،قرمز با موضوع فرش ایرانی در فستیوال سئول و مونترال حضور داشت. در سال ۱۳۸۷ فیلم کوتاه دوم خود با نام آسانسور را ساخت و در فستیوال‌های پوسان، آسیاتیکا فیلم مدیال..... حضور داشت. علی کریم اولین فیلم بلند سینمایی خود را با نام چاله را در سال ۱۳۸۸ در شهر کاشان به اتمام رساند. چاله در شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز در بخش هفته منتقدین به نمایش درآمد.

علی کریم در سال ۱۳۹۱ فیلم دوم خود را با نام من از سپیده صبح بیزارم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده کرد که به دستور و اصرار شورای نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد به نام من عاشق سپیده صبحم تغییر نام داد. در سال ۱۳۹۲ فیلم من عاشق سپیده صبحم نامزد جایزه خلاقیت و استعداد درخشان در جشن منتقدین سینمایی ایران شد. در سال ۱۳۹۳ فیلم من از سپیده صبح بیزارم در Hammer Museum به دعوت دانشگاه 'UCLA' به نمایش درآمد و درهمین سال فیلم من از سپیده صبح بیزارم در بخش مروری بر سینمای ایران در فستیوال ادینبورگ هم به نمایش درآمد. علی کریم با توجه به همکاری با چند کارگردان شناخته شده همیشه خود را به عنوان شاگرد عباس کیارستمی معرفی می‌کند و در نمایش عمومی فیلم من از سپیده صبح بیزارم با یادی از بزرگان سینمای ایران نمایش فیلمش را به عباس کیارستمی تقدیم کرد.