آکاآپ: امروز 20 شهریور ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 20 شهریور ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 20 شهریور ماه متولد شده اند...

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی (زاده ۲۰ شهریور ۱۳۵۶ - تهران) بازیکن سابق فوتبال و بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. وی در باشگاه‌های مطرح سایپا، پرسپولیس و پاس تهران سابقه بازی دارد و تک گل ملی خود را مقابل گرجستان زده‌است.

Image result for ‫پژمان جمشیدی‬‎

وی در سال ۱۳۹۲ در مجموعه تلویزیونی پژمان به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرد. طرح اولیه این سریال با ایده خود پژمان جمشیدی شکل گرفته‌است. پس از آن در تئاتر و سریال کارهای مختلفی ارائه کرده‌است. او در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد برای بازی در فیلم سوءتفاهم شده‌است.

پرویز پورحسینی

پرویز پورحسینی (زاده ۲۰ شهریور ۱۳۲۰) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است.

Image result for ‫پرویز پورحسینی‬‎

وی در سال ۱۳۴۸ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و از رشته بازیگری در سال ١٣۵۴ فارغ التحصیل شد.

سهراب بختیاری‌زاده

سهراب بختیاری‌زاده (زاده ۲۰ شهریور ۱۳۵۱ در نوراباد ممسنی) بازیکن سابق فوتبال و مربی کنونی ایرانی است.

Image result for ‫سهراب بختیاری‌زاده‬‎

وی سابقه حضور در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۰ به همراه تیم ملی فوتبال ایران را دارد. همچنین در جام جهانی ۲۰۰۶ یکی از گلزنان ایران بود. وی در دیدار سوم ایران برابر آنگولا تک گل تساوی بخش ایران را به ثمر رساند.سهراب بختیاری‌زاده کاپیتان استقلال خوزستان با گلی که به صبای قم زد مسن‌ترین گلزن تاریخ لیگ برتر شد.

امیر نصیری یکتا

امیر نصیری یکتا (زاده ۲۰ شهریور ۱۳۴۷ - تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهل کشور ایران است.

هنرمندان و چهره های معروف متولد 20 شهریور ماه

از جمله فیلم های سینمایی امیر نصیری یکتا میتوان به فیلم من ترانه 15 سال دارم ، کنعان ، من همسرش هستم ، بهمن و متولد ماه مهر اشاره کرد.