آکاآپ: امروز 7 شهریور ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 7 شهریور ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 7 شهریور ماه متولد شده اند...

حسینعلی لیالستانی

حُسِینعَلی لیالستانی سال 7 شهریورماه ۱۳۴۰ در لیالستان از توابع شهرستان لاهیجان به دنیا آمد.

Image result for ‫حسینعلی لیالستانی‬‎

کارگردانی را در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تحصیل کرد. او با چند کار کوتاه موفق از جمله «دوستی در بلندی‌ها» فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد.حسینعلی لیالستانی در کارنامه خود تا به حال آثاری چون داستان های همیشگی، می زاک، تابلویی برای عشق، عاشق فقیر و بلندی های صفر را به ثبت رسانده است.

کیومرث صابری فومنی

کیومرث صابریِ فومنی (۷ شهریور ۱۳۲۰ -۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۳ خورشیدی)، ناموَر به گُل‌آقا، پایه‌گذارِ مؤسسهٔ گُل‌آقا، نویسنده، طنزنویس و معلمایرانی بود.

Image result for ‫کیومرث صابری فومنی‬‎

او با کارِ خود، میزان تحملِ مسئولان حکومتیِ ایرانِ پس از انقلاب را تا حدّی بالا برد، به‌گونه‌ای که اگر طنزِ او فقط گزنده بود تا این اندازه تأثیرگذار نمی‌بود.هفته نامه و موسسه گل آقا از جمله موسساتی بود که کیومرث صابری آن را تاسیس کرد و شاعری بود که اولین شعرش را در 14 سالگی سرود.