آکاآپ: امروز 2 شهریور ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 2 شهریور ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 2 شهریور ماه متولد شده اند...

فرید کشن‌فلاح 

فرید کشن‌فلاح یا فریدون کشن‌فلاح (۲ شهریور ۱۳۳۹، کرمانشاه - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، تهران) چهره‌پرداز و بازیگر اهل ایران بود.

Related image

وی برادرسعید کشن‌فلاح کارگردان و بازیگر تئاتر بود. کشن فلاح از معدود چهره‌پردازان ایران بود که با گریم پلاستیک آشنایی داشت و آن را تدریس می‌کرد.

حمید سوریان ریحانی پور

حمید سوریان ریحانی پور (زادهٔ ۲ شهریور ۱۳۶۴ در شهر ری) کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی است.

Image result for ‫حمید سوریان‬‎

او قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در وزن ۵۵ کیلوگرم و همچنین دارندهٔ ۶ مدال طلای کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان است. سوریان از نظر شمار و کیفیت مدال، بهترین کشتی‌گیر همهٔ ادوار ایران و ملقب به پسر افسانه ای ایران است. وی بعد از المپیک 2016 به بعد در کشتی حضور حرفه ای نداشته است.حمید سوریان در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۸، از سوی علیرضا دبیر (رییس فدراسیون کشتی) به عنوان نایب‌رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد.

کیهان ملکی

کیهان ملکی (زاده ۲ شهریور ۱۳۴۷ در تهران اصالتاً آذری) بازیگر ایرانی است. وی فعالیت خود را در سینما از سال ۱۳۷۲ با نقشی کوتاه در فیلم آرزوی بزرگ به کارگردانی خسرو شجاعی آغاز کرده‌است.

Image result for ‫کیهان ملکی‬‎

با «جنگ ۳۹» (داریوش کاردان ۱۳۷۳) شناخته شد. اما با مجموعه تلویزیونی روزگار جوانی (شاپور قریب ۱۳۷۷) بود که محبوب شد و با مجموعههمسایه‌ها (محمدحسین لطیفی ۱۳۷۹) توانایی‌هایش را به رخ همگان کشید. او در سینما هم موفق بود. در معجزه خنده بازی زیبایی ارائه داد و بازی اش در فیلم مرد بارانی نظرات متفاوتی را برانگیخت.

حسن سلطانی تودشکی

حسن سلطانی تودشکی (زاده 2 شهریور ۱۳۲۹) بازیگر و مدیر فیلم‌برداری اهل ایران است.

 Ø­Ø³Ù† سلطاني تودشکي

حسن سلطانی تودشکی مدیر فیلمبرداری آثاری چون مجروح جنگی ، معصوم ، آخرین نبرد ، جاده عشق ، میهمانی خصوصی و .... بوده است.