آکاآپ:  دنیای بازیگری دنیای جالبی است و میتوان با آن زندگی کرد. افراد زیادی پا به عرصه دنیای هنر گذاشتند و از سنین کودکی بازیگری را آغاز کردند و توانستند در عرصه بازیگری به چهره ای ماندگار تبدیل شوند.

در روزهای که تلویزیون تنها سرگرمی بچه های دیروز بود شخصیت های این سریال ها هم جزوی از افراد خانواده ها بودند و بچه ها با آنها زندگی میکردند . مجید قصه های مجید یکی از همان شخصیت های محبوبی بود که در سالهای ابتدایی دهه هفتاد بچه ها و حتی بزرگترها هم به آن علاقه داشتند. از این چهره های محبوب در تاریخ سینما و تلویزیون تعداد زیادی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

بازیگران ایرانی که در کودکی مشهور شدند

مهدی باقربیگی (قصه های مجید)

کودکی بازیگران مشهور امروز و دیروز سینما

قصه های مجید به کارگردانی هوشنگ مرادی کرمانی یکی از پرطرفدارترین سریال های کودک و نوجوان در سالهای دهه هفتاد بود که مهدی باقربیگی نقش مجید را در آن ایفا میکرد. مهدی باقربیگی بازیگر نقش مجید در سریال قصه های مجید یکی از بازیگران درخشان آن سالها بود که بعد از شهرت در این سریال از دنیای بازیگری فاصله گرفت و تا سالها خبری از حضور او در سینما و تلویزیون نبود.

بازیگران ایرانی بالیوود

مهدی باقربیگی بعد از بازی در قصه های مجید در سریال در مسیر زاینده رود جلوی دوربین رفت و تداعی خاطرات بازی او در سریال قصه های مجید شد.

مهسا ملاپور (دنیای شیرین دریا )

بازیگران ایرانی در خارج

مهسا ملاپور بازیگر نقش ساحل در دنیای شیرین دریا بود که با شیرین زبانی هایش در این سریال پرمخاطب شناخته شد.

بازیگران ایرانی قبل از انقلاب

مهسا ملاپور یکی از بازیگرانی است که در کودکی به شهرت رسید اما از دنیای هنر فاصله گرفت و راه زندگی خودش را ادامه داد و در رشته مهندسی تکنولوژی هواپیما تحصیل کرد .

امید آهنگر (علی کوچولو )

امید آهنگر یکی دیگر از بازیگرانی است که در کودکی به شهرت رسید و به چهره ای ماندگار در ذهن مخاطبان تبدیل شد.

بازیگران ایرانی

امید آهنگر بازیگری که با فیلم علی کوچولو و در نقش علی ساخته حسن تهرانی به شهرت رسید و در ذهن ها ماندگار شد ، بازیگری را از سال 61 و بازی در این فیلم آغاز کرد.

بازیگران ایرانی فیلم علاءالدین

امید آهنگر همسر نوشین حسین خانی بازیگر فیلم سام و نرگس است که چند ماه پیش به شبکه من و تو پیوسته است.

فرخ هاشمیان (بچه های آسمان)

بازیگران ایرانی هالیوود

یکی دیگر از بازیگرانی که در کودکی به شهرت رسید و مورد توجه اهالی دنیای هنر قرار گرفت فرخ هاشمیان بازیگر نقش علی بود که در سال 75 بازی او بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بازیگران ایرانی مقیم خارج

فرخ هاشمیان با بازی در نقش علی در سریال بچه های آسمان در کنار مجید مجیدی تجربه های زیادی کسب کرد اما در دنیای بازیگری توانست فعالیتش را ادامه دهد و سالهای زیادی از این حرفه دور بود تا اینکه بعد از سالهای دوری از دنیای بازیگری در سریال کیمیا جلوی دوربین رفت.

نیکی نصیری (سریال بزنگاه )

یکی دیگر از بازیگرانی که در کودکی به شهرت رسید و به یکی از محبوب ترین های دنیای بازیگری در کودکی تبدیل شد نیکی نصیریان بود .

بازیگران ایرانی زن

نیکی نصیریان با بازی در نقش درسا در سریال بزنگاه و شیطنت های کودکانه اش در میان مخاطبان تلویزیون شناخته و محبوب شد اما نتوانست با این محبوبیت حضور پررنگی را در تلویزیون تجربه کند.

بازیگران ایرانی علاءالدین

نیکی نصیریان این روزها در حال سپری کردن دوران نوجوانی است و در اکران فیلم آبنبات چوبی در کنار رضا عطاران عکس هایی به یادگار گرفت.

بازیگران کودک مشهوری که به بازیگری ادامه دادند

ترلان پروانه

بازیگران ایرانی بی حجاب

یکی از بازیگرانی که در کودکی به شهرت رسید و راه شهرت و بازیگرای را ادامه داد ترلان پروانه بود.

بازیگرانی که در کودکی مشهور شده اند

ترلان پروانه بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرد و اولین بار در در یک تیزر تبلیغاتی دیده شد و با بازی در سریال هایی چون 101 راه برای ذله کردن پدر و مادر ، جایزه بزرگ و خوش غیرت به دنیای بازیگری راه یافت و در طول این سالها همچنان یکی از چهره های فعال در دنیای بازیگری است.

ارسلان قاسمی

هنرمندانی که در کودکی مشهور شده اند

یکی دیگر از بازیگرانی که از دوران کودکی وارد این حرفه شد و تا به امروز یکی از ستاره های درخشان این عرصه ایت ، ارسلان قاسمی است.

کودکان مشهور سینما

ارسلان قاسمی بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرد و در سریال در چشم باد (کودکی بیژن ) ، یوسف پیامبر (کودکی بنیامین ) یکی از بهترین سریال هایش را جلوی دوربین برد و تا به امروز توانست به فعالیت در این حرفه ادامه دهد.

فاطیما بهارمست

هنرپیشه هایی که در کودکی مشهور شدند

یکی از چهره های شناخته عرصه هنر که با اجرا در کودکی شناخته شد و بعد به بازیگری روی آورد فاطیما بهارمست است.

کودکی هنرمندان معروف

فاطیما بهارمست درحالی که تنها 6 سال داشت به اجرای برنامه های کودک در کنار داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ پرداخت و از آنجا به شهرت رسید و بعد به بازی در سینما و تلویزیون پرداخت. سریال آخرین بازی جدیدترین کار تلویزیونی فاطیما بهارمست بود که در کنار مانی نوری و مهران ضیغمی دیگر بازیگرانی که در دروان کودکی به شهرت رسیدند ایفای نقش کرد.