آکاآپ: امروز 7 مرداد ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 7 مردادماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 7 مردادماه متولد شده اند...

مسعود کیمیایی

مسعود کیمیایی (زاده ۷ مرداد ۱۳۲۰ در خیابان ری تهران) فیلم‌ساز، رمان‌نویس و شاعر ایرانی است.

نتیجه تصویری برای مسعود کیمیایی

کیمیایی از چهره‌های برجسته سینمای ایران به‌شمار می‌رود و از چهره‌های اصلی موج‌نوی سینمای ایران است. وی را کارگردانی مؤلف و مؤثر دانسته‌اند که در شکل‌گیری بدنه اصلی سینما در ایران نقشی محوری داشته‌است. او با ساخت فیلم قیصر در سال ۱۳۴۸ دو قطب هنری و تجاری سینما را به هم پیوند داد و همراه هنرمندانی چون ناصر تقوایی، بهرام بیضایی، هژیر داریوش، فریدون گله، داریوش مهرجویی و علی حاتمی و چند فیلم‌ساز دیگر از آغازگران دوره‌ای بود که موج نو در سینمای ایران شناخته شد. اغلب آثار کیمیایی در ژانر اجتماعی-سیاسی است. او علاوه بر فعالیت‌های سینمایی، نوشتن رمان و شعر را نیز تجربه کرده‌است.

آناهیتا افشار

آناهیتا افشار (زادهٔ ۷ مرداد ۱۳۶۵ در تهران) بازیگر ایرانی است.

نتیجه تصویری برای آناهیتا افشار

آناهیتا افشار بازی در سینما را از سال 87 با فیلم زندگی با چشمان بسته آغاز کرد و از جمله همکاری‌های هنری او بازی در فیلم‌های برف روی کاج‌ها از پیمان معادی و زندگی با چشمان بسته رسول صدر عاملی است.

نوید فرح مرزی

نوید فرح‌مرزی (زاده ۷ مرداد ۱۳۵۱ - تهران) چهره‌پرداز و طراح صحنه و لباس اهل ایران است.

نتیجه تصویری برای نوید فرح مرزی .نوید فرح مرزی به عنوان چهره پرداز و طراح لباس در فیلم های زیادی حضور داشته است و به نظر میرسد اولین تجربه هنری او مربوط به سال 77 است.وی عضو شورای مرکزی انجمن چهره‌پردازان خانه سینما بوده است

رهام هادیان

رهام هادیان خواننده گروه ماکان بند 7 مرداد 1370 در تهران متولد شد.

نتیجه تصویری برای رهام هادیان

رهام هادیان خواننده جوان گروه ماکان بند است که به همراه امیر مقاره با تشکیل گروه ماکان بند حسابی در دل مخاطبان جا باز کردند و آهنگ هر بار این درو یکی از معروف ترین آهنگ های این گروه است.

گروه ماکان شناخته شده با نام ماکان بَند یک گروه موسیقی ایرانی در قالب پاپ است. ماکان بند" نام گروه موسیقی ایرانی و متشکل از دو خواننده با نام‌های "رهام هادیان" و "امیر مقاره" می‌باشد. "یاشار خسروی" آهنگساز و نوازنده ساکسيفون، در سال ۱۳۹۵ پس از تشکیل اینگروه، رهبری این گروه را بر عهده گرفت و امیر میلاد نیکزاد هم تنظیم کنندهٔ این گروه می‌باشد.