آکاایران: امروز 8 بهمن ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 8 بهمن ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 8 بهمن ماه به دنیا آمده اند...

رضا میرکریمی

رضا میرکریمی (زادهٔ ۸ بهمن ۱۳۴۵ - زنجان) کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس سینمای ایران است.

 او فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. میرکریمی عضو گروه سینمای فرهنگستان هنر نیز می‌باشد. میرکریمی فعالیت‌های سینمایی خود را از سال ۱۳۶۶ با فیلم کوتاه ۱۶ میلیمتری برای او آغاز کرد. سپس دو سریال تلویزیونی ماجراهای آفتاب و عزیز خانم و بچه‌های مدرسه همت را برای کودکان و نوجوانان ساخت. میرکریمی اولین کار بلند سینمایی خود در سال ۱۳۷۸ با ساخت کودک و سرباز آغاز کرد، فیلمی که برای آن بالن نقره‌ای جشنواره سه قاره را کسب کرد.

ستار زارع 

ستار زارع (زاده ۸ بهمن ۱۳۶۰ - شیراز) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست هافبک و دفاع چپ بازی می‌کند.

Related image

او در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به همراه تیم ملی فوتبال ایران حاضر بود، اما به میدان نرفت.وی سابقه عضویت در تیم‌های برق شیراز، شاهین بوشهر و راه‌آهن را دارد.

رسول آقچه لی

رسول آقچه لی متولد 8 بهمن 1376 بازیکن والیبال اهل ایران است.Image result for ‫رسول آقچه لی‬‎

وی در حال حاضر عضو تیم ملی نوجوانان ایران و باشگاه کاله مازندران می‌باشد. در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در مقابل ایتالیا در جایی که ایران ۲–۰ از ایتالیا عقب بود با تعویض پست وی از پشت‌خط زن به دریافت‌کننده قدرتی ورق را به نفع ایران برگرداند و آقچه‌لی به تنهایی در این بازی ۴۰ امتیاز برای تیم ملی ایران کسب کرد و ایران به جمع ۴ تیم برتر مسابقات راه یافت. از سال ۱۳۹۵عضو باشگاه کاله شد . و درخشش نسبتا خوبی در این تیم داشت . در سال ۱۳۹۶اقچه لی در تیم امیدبا عملکرد مناسب حضور داشت. وی از جوانان اهل سنت است و از سرعتی زن های اینده تیم ملی ایران است. در سال 96 با اسیب جدی (مصدومیت)مواجه شد . که جمعی از دوستان و مربی وی در پست های اینستاگرام خود برایش ارزوی سلامتی کردند .