آکاایران: مجموعه: اخبار فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار : جمعه, 02 فروردین 1398 10:53

محسن تختی از چگونگی همکاری خود با پروژه سینمایی غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی و تأثیر آن بر زندگی خود گفت.

محسن تختی بازیگر فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» درباره علت همکاری با این پروژه به باشگاه خبرنگاران گفت: چندین مورد دست به دست هم داد که این اتفاق خوب و بزرگ برای من رخ دهد. شباهت ظاهری و فعالیت در رشته کشتی از علت های همکاری بود. از همه مهمتر تست گریم و نظر نهایی کارگردان مزید بر علت شد تا من نقش جوانی آقا تختی را بازی کنم.

 

وی با اشاره به نکات جالب درباره ایفای این نقش بیان کرد: تشابه فامیلی و ظاهری با آقا تختی باعث شد که به خاطرش ورزش کشتی را انتخاب کردم. در ابتدا و پس از انتخاب برای این نقش، واقعا شوکه شدم. چون از بین تعداد کثیری از آدم های جامعه و کسانی که در رشته کشتی فعالیت دارند و به آقا تختی علاقه مند هستند و شاید دوست دارا باشند در نقش او بازی کنند، من به این پروژه پیوستم. می توانم بگویم یکی از عجیب ترین و دوست داشتنی ترین اتفاقات زندگی من رقم خورد.

 

این بازیگر عنوان کرد: آقا تختی اسطوره ای است که همه دوستش دارند و نسبت به او بی تفاوت نیستند. پس بازی در چنین نقشی برای من می توانست بهترین اتفاق باشد. امیدوارم برای همه چنین اتفاقات خوبی رخ دهد.

 

وی در خصوص تحقیق و بررسی برای رسیدن به نقشش اظهار داشت: قطعا برای رسیدن به این نقش نیاز به تحقیق داشتم. البته اطلاعاتی که از قبل داشتم کمک زیادی به من کرد. از همه مهمتر بهرام توکلی و تیم تحقیقات، کتاب و فیلم هایی در اختیار من قرار دادند تا شناخت من نسبت به زندگی حرفه ای و شخصی آقا تختی بیشتر شود. همه این ها به روند بازی ام در فیلم کمک شایانی کرد. انصافا بهرام توکلی زمان زیادی را با دقت و وسواس صرف کرد تا جایی که حتی سر صحنه از راهنمایی کردن دریغ نمی کرد. فیلمنامه دقیق سعید ملکان و بهرام توکلی مسیر درستی برای ایفای این نقش بود.

 

تختی در خصوص لزوم پرداختن به چنین فیلم هایی در سینمای ایران گفت: واقعیت اینجاست که ما باید راجع به اسطوره های ایرانی مانند آقا تختی بیشتر و بهتر عمل کنیم و آثار بیشتری تولید کنیم. قطعا این رویکرد اتفاقات مثبت فراوانی همراه خواهد داشت.

 

 

.

منبع :