آکاایران: پژمان بازغی متولد ۱۹ مرداد ۱۳۵۳ در تهران، بازیگر است.

سه برادر امیرکبیری

ما سه برادریم، من پسر دوم خانواده هستم.

پیام برادر بزرگتر و پرهام برادر کوچکتر جالب اینکه هر سه ما در دانشگاه امیرکبیر درس خواندیم. پیام در رشته مهندسی شیمی، صنایع غذایی خواند و پرهام در دانشگاه امیرکبیر، مهندسی صنایع خوانده است.

از تهران تا رشت

قبل از انقلاب ساکن تهران بودند.

بعد از انقلاب چهار سال بیشتر نداشت که همراه پدرش به رشت می روند، جنگ که آغاز شد به بوشهر رفتند چرا که پدرش برای محافظت از مرزهای آبی ایران به جنوب اعزام شد.

بعد از اتمام جنگ به تهران و سپس به رشت نقل مکان کردند.

آکاایران: بیوگرافی پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر +عکس ها

عکس پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر و دخترش نفس

 

شروع فعالیت

من فعالیت هنری خود را در سینمای جوان مرکز گیلان، آغاز کردم.

در رشت در اولین فیلم بلند مجید زیم خواه بنام اعتراف در سال ۷۳ که بچه رشت بود، بازی کردم، پس از اینکه به تهران آمدم، مدت دو سال سر پروژه «آژانس دوستی» بودم و از همان جا فعالیتم به شکل حرفه ای آغاز شد پس از آن در فیلم «جوانی» بازی کردم، در «بلوغ» جعفری جوزانی ایفای نقش کردم اما فکر می کنم با بازی در مجموعه مناسبتی ماه رمضان به نام گمگشته به کارگردانی «رامبد جوان»، جا پای خودم را باز کردم.

ازدوج + نحوی آشنایی

پژمان بازغی با مستانه مهاجر ازدواج کرده است، این دو سر یک کار سینمایی با بکدیگر آشنا شدند و در نهایت با عشق و علاقه با بکدیگری ازدواج کردند که حاصل آن یک دختر بنام نفس می باشد.

عکس پژمان بازغی و دخرتش نفس

 

بیوگرافی مستانه مهاجر

مستانه مهاجر متولد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۳ در تهران است او فارغ التحصیل رشته تدوین از دانشگاه سوره می باشد که فعالیت های گسترده بعنوان امور فنی صدا، میکس و تدوینگر داشته است.

عکس پژمان بازغی و دخترش نفس

پژمان بازغی : فعالیت های تبلیغاتی

جز اولین بازیگرانی بود که در تبلیغات یک برند چایی و پوشاک شرکت کرد، همین حضور باعث شد مدت ها بازیگران اجازه حضور در تبلیغات رو نداشته باشند، البته در نهایت این قانون برداشته شد.

سکته پژمان بازغی
عکس پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر و دخترش نفس

 

پرسپولیسی دو آتیشه

خانواده پژمان بازغی

در مدرسه با فوتبال و والیبال ورزش را آغاز کردم و البته کمی هم بسکتبال، او عضو تیم ملی هنرمندان نیز می باشد، و شدیدا طرفدار پرپسولیس است که شماره پیراهن ۳۴ پرسپولیس نیز به او اهدا شده است.

سکته و عارضه قلبی

در جریان بازی فوتبال ستاره ها در میان زمین و حین بازی با افت فشار مواجه شد که ۲۰ ثانیه قلبش ایستاد و به زمین افتاد، او چند روزی بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و در نهایت به خیر گذشت. وی در برنامه دور همی گفت که این اتفاق به خاطر سیگار کشیدن وی بوده و روزی ۲ پاکت سیگار می کشیده است.

پژمان بازغی

منبع :