آکاایران: امروز 6 دی ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 6 دی ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 6 دی ماه به دنیا آمده اند...

رضا رویگری

نام: رضا

نام خانوادگی:رویگری

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

Image result for ‫رضا رویگری‬‎

او تنها فرزند خانواده بوده و یک پسر دارد و یک نوه دختر ، دوران مدرسه و دبیرستان را در همان تجریش به پایان رساند. او به خلبانی علاقه مند بود و دوبار امتحان داد ولی قبول نشد. سپس به نقاشی رو آورد و با نمایش ویس و رامین به کارگاه نمایشی پیوست. او همچنین در سالهای اخیر در نمایشگاه هایی در ایران و آمریکا، آثارش را به نمایش گذاشته است.

رضا رویگری را اغلب مردم با سرود ایران ایران در اوایل انقلاب می شناسند ، این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 63 در سینما آغاز کرد و محله برو بیا از اولین کارهای تلویزیونی او بود.

سحر قریشی

 

نام:سحر

نام خانوادگی:قریشی

تاریخ تولد:1366/10/6

محل تولد :تهران

Image result for ‫سحر قریشی‬‎

  او بازیگر سینما و تلویزیون است و بازیگری را با فیلم سینمایی لج و لج بازی آغاز کرد. سحر قریشی تنها یک برادر دارد و رنگ های مورد علاقه اش مشکی ، آبی و قرمز است  طرفدار دو آتیشه استقلال است.

سحر قریشی سابقا همسر مهران اخوان ذاکری بود، این دو مدتی قبل طلاق گرفتند. سحر قریشی چند هفته قبل در برنامه دید درشب در پاسخ به سوالی درباره نسبتش با امید علومی گفت :من به هر حال در شرایطی نیستم که تنها بخواهم به زندگی ام ادامه بدهم ، البته من امید را از قبل می شناختم ولی الان درمرحله نامزدی آن هم به صورت محرم برای آشنایی بیشتر با هم هستیم.

یوسف تیموری

نام: یوسف

نام خانوادگی:تیموری

تاریخ تولد:1358/10/06

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

Image result for ‫یوسف تیموری‬‎

 وی فرزند دوم خانواده است و دو خواهر و یک برادر دارد. او تحصیلات خود را تا مقطع فوق دیپلم و در رشته هنر ادامه داد. او علاقه ای به تیم های باشگاهی ندارد و آرزوی او موفقیت تیم ملی است. او در اظهار نظری جالب عنوان کرده است که اگر بازیگر نمیشد به سراغ دروازه بانی می رفت. آقا یوسف که در دوران دانشکده او را بابک صدا میزدند به موسیقی علاقه دارد و آشنایی هم با نواختن گیتار دارد.

یوسف تیموری بازیگری را از سال 80 با بازی در فیلم دختر شیرینی فروش آغاز کرد و با بازی در مجموعه هایی چون سیب خنده ، مجید دلبندم ، قطار ابدی ، زیر آسمان شهر و ... به شهرت بیشتری رسید.