از قرار کریستیانو رونالدو کم سن و سال در ۵ فوریه سال ۱۹۸۵ یا همون ۱۶ بهمن سال ۱۳۶۴ در خانواده ای فقیر در مدریا یکی از جزایر کشور پرتغال در نزدیکی شهر لیسبون به دنیا آمد.پدر او مدیر فنی یکی از تیم های مدریا بود.

نام کامل:کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو(Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro)

تاریخ تولد:۵ فوریه ی سال ۱۹۸۵

محل تولد: فونچال -مادیرای-پرتغال

قد: ۱۸۷ سانتی متر

وزن: ۸۴ کیلوگرم

اولین باشگاه حرفه ای:اسپورتینگ – پرتغال

باشگاه فعلی:رئال مادرید – اسپانیا (از سال ۲۰۰۹)

اولین بازی ملی:۲۰ آگوست ۲۰۰۳ در مقابل قزاقستان

 

عکس رونالدو

کریستیانو رونالدو (دوس سانتوس آویرا) متولد پنجم فوریه سال 1985 که بیشتر با نام (کریستیانو رونالدو) معروف می باشد،فوتبالیست پرتغالی در رده حرفه ای است که در تیم های (منچستریونایتد) و (ملی پرتغال) بازی می کند. او یکی از بهترین بازیکنان دنیا و یکی از بهترین استعدادهای امروز فوتبال است.

  اعجوبه ی پرتغالی در بین خانواده ای فقیر متولد شد.پدری کارگر و مادری عاشق امور منزل داشت.درکودکی بخاطر علاقه ی شدید به پاتریک کلایورت،با نام کلایورت نام برده می شد.کریس خودش در مورد علاقه اش به فوتبال در کودکی می گوید به قدری عاشق فوتبال بوده که اگر توپی رو هم در اختیار نداشته با در هم کردن لنگه جوراب هایش خود رو سرگرم می کرده.ماریا دوس سانتوس معلم دوران ابتدایی رونالدو در مورد علاقه ی شدید رونالدو به فوتبال می گوید:«به یاد دارم کریس هر وقت اوقات آزادی پیدا می کرد به فوتبال می پرداخت.»

کریستیانو رونالدو در شهر (فانچال) در منطقه (مادیرا) در کشور پرتغال به دنیا آمد. مادر (ماریا دولورس داس آویرا) و پدرش (خوزه دینیس آویرا) بود. او یک برادر به نام (هوگو) و دو خواهر به نام های (الما) و (کاتیا) دارد. نام رونالدو در کشور پرتغال نام رایجی نیست ولی پدر و مادرش به خاطر (رونالد ریگان) رییس جمهور آمریکا نام او را رونالدو گذاشتند زیرا ریگان هنرپیشه مورد علاقه پدر رونالدو بود. او تاکید می کند این نامگذاری اصلا دلایل سیاسی نداشته است.

او در آن زمان عاشق تیم (بنفیکا) بود و جالب است که بعدها به تیم رقیب آن یعنی (اسپورتینگ) پیوست. او ابتدا با یک تیم آماتور به نام (آندورنیا) بازی می کرد زیرا پدرش در آن باشگاه شاغل بود. در آن زمان رونالدو تنها هشت سال داشت. در سال 1995 یعنی در ده سالگی (کریستیانو رونالدو) کم کم در پرتغال کسب شهرت می کرد و آهسته آهسته نامی آشنا در ورزش فوتبال می شد. به طوری که دو تیم برتر شهر مادیرا در پی امضای قرارداد با او بودند.

در تابستان 2003 او در بازی برابر تیم منچستریونایتد به خوبی توانایی های خود را در معرض تماشا قرار داد و نشان داد که می تواند در دو جناح بازی کند.پس از بازی، اعضای تیم منچستریونایتد همگی از یک استعداد درخشان سخن می گفتند. آنها معتقد بودند بهتر است در آینده در کنار این جوان باشند تا مقابل او. رونالدو در ابتدا در منچستر با پیراهن شماره هفت ظاهر شد ولی با وجود تمام مهارت ها و حمله هایش دوست نداشت تحت فشار انتظارات مردم باشد. انتظاراتی که از شماره پیراهن او نشات می گرفت. او ترجیح می داد پیراهن شماره 27 را بپوشد زیرا در اسپورتینگ نیز همین شماره را می پوشید.

رونالدو همیشه متهم به خودخواه بودن و تکروی است، با این وجود فرگوسن تمام حیثیت کاری خود را بر روی او گذاشته و مجددا با او قراردادی تا پایان سال 2010 به امضا رسانده است.

درسال ۲۰۱۰ کریس در سایت شخصی خود اعلام کرد که وی پدر شده است این خبر تمام هواداران  را شکه کردو هنوز از هم به عنوان سوال بزرگ برای هواداران کریس باقی مانده است و سوالاتی از قبیل این که چه کسی مادر پسر کریستیانو رونالدو می باشد.کریس در خواست کرد که این خبر شخصی بماند و اسم پسرش را هم اسم خودش گذاشت،کریستیانو رنالدو جونیوز،این کودک در حال حاضر تحت سر پرستی کامل کریس می باشد و همراه با خواهر و مادرش وی را بزرگ می کند

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از کریستین رونالدو را مشاهده کنید.

عکسهای کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

عکس بیوگرافی کریستین رونالدو

کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

کریس رونالدو

کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

بیوگرافی کریستین رونالدو

کریستین رونالدو

بیوگرافی کریس رونالدو

عکس رونالدو

کریس رونالدو

کریس رونالدو

بیوگرافی کامل کریستین رونالدو

کریستین رونالدو

زندگینامه کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

عکس رونالدو

بیوگرافی رونالدو

عکسهای کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

عکس بیوگرافی کریستین رونالدو

بیوگرافی رونالدو

بیوگرافی رونالدو

عکس رونالدو

کریستین رونالدو

عکس رونالدو