آکاایران : باز هم در خدمت شما هستیم با معرفی یکی دیگر از بازیکنان خوب فوتبال کشورمان آندرانیک تیموریان ، آندارنیک توانست با ارائه بازی خوب و در خور و شان خود حضورش را در لیگ ایران و تیم ملی اثبات کند. اگر شما هم دوست دارید بیشتر با این بازیکن خوب کشورمان آشنا شوید با ما در این مقاله از سایت بیوگرافی آکاایران همراه باشید تا به زندگینامه آندارنیک تیموریان بپردازیم.

آندارنیک تیموریان

 

آندرانیک تیموریان بازیکن میانی تیم ملی فوتبال ایران، متولد 15 اسفند 1361 تهران است.نام کامل تیموریان ، آندرانیک تیموریان سامرانی است. آندارنیک را هم بازیانش در تیم ملی آندو صدا می کنند. آندرانیک تیموریان برادر کوچک تر سرژیک تیموریان بازیکن اسبق استقلال تهران و تیم ماینتس بوندس لیگا است.

زندگی

آندرانیک تیموریان سامرانی در سال ۱۳۶۱ در تهران از خانواده ای ارمنی تبار زاده شد. وی مشهور به آندرانیک تیموریان که به صورت مختصر آندو نامیده می شود. نام او در مسابقات بین المللی تیموریان درج می شود اما در رسانه های ایران با نام تیموریان شناخته می شود. وی در حال حاضر تنها بازیکن فوتبال فعال مسیحی ایرانی شاغل در تیم ملی فوتبال ایران می باشد. سرژیک تیموریان بردار بزرگ تر آندو که در حال حاضر به عنوان مدیر برنامه هایش فعالیت می کند، از بازیکنان سابق استقلال تهران می باشد که سابقه بازی در باشگاه فوتبال ماینس آلمان را به عنوان هافبک در کارنامه خود دارد.

لیگ جزیره
به نقل از آکاایران : آندو در سال ۱۳۸۵ پس از درخشش در جام جهانی آلمان به تیم فوتبال بولتون پیوست که توسط سام آلاردایس مربی سرشناس بریتانیایی اداره می شد، روز ۶ ژانویه سال ۲۰۰۶ آندرانیک در دیدار مقابل دونکستر راورز با به ثمر رساندن دو گل نخستین گلزن ایرانی جام حذفی انگلستان نام گرفت و نقشی تعیین کننده در پیروزی ۴ بر ۰ تیمش داشت. او در بازی تیم بولتون با ویگان نیز دو گل از سه گل تیمش (بولتون) را به ثمر رساند و نقش مهمی در پیروزی ۳ بر ۱ تیمش داشت. او در انتهای فصل جایزه بهترین بازیکن جوان فصل از نگاه هواداران را کسب کرد. تیموریان در مجموع دو فصل به سال های ۱۳۸۵-۱۳۸۷ در بولتون ۲۰ بازی انجام داد که در نهایت توانست به عنوان هافبک دفاعی ۲ گل نیز به ثمر برساند. پس از جدایی آلاردایس از بولتون، سامی لی و بعد گری مگسون (مربیان بعدی بولتون) علاقه ای به این بازیکن نشان ندادند وی پس از درخشش در چند بازی با افت شدید مواجه شد که همین امر یکی از عوامل نیمکت نشینی وی بود تا در پایان قراردادش راهی تیم فولهام لندن شود و زیر نظر روی هاجسون به فوتبال خود ادامه دهد. آندرانیک در فصل جدید ۱۳۸۷ با اتمام قراردادش، به تیم فولام پیوست که موفقیتی را در این تیم کسب نکرد و تنها یک بازی در لیگ برتر و یک بازی در کارلینگ کاپ انجام داد.و پس مصدومیت در ۲ فوریه ۲۰۰۹به عنوان بازیکن قرضی به تیم بارنزلی در لیگ دسته اول انگلیس رفت. و توانست ۱۱ بازی برای این تیم انجام دهد.
 

 
زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

 

لیگ ایران

آندرانیک تیموریان برای اولین در سطح فوتبال در ابومسلم مشهد چهره شد، جایی که از همین تیم نیز به اروپا ترانسفر و به جام جهانی راه یافت، آندو پس از دوری ۴ ساله از لیگ برتر ایران به تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیوست که ۲۱ بازی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰–۱۳۸۹ انجام داد و موفق به زدن یک گل شد،

وی در یک دیدار جام حذفی نیز برای تراکتور به میدان رفت. سپس برای سال آینده وارد تیم استقلال تهران شد، آندو از همان آغاز فصل بازی های خوبی برای این تیم انجام داد ولی مصدومیت وی باعث شد تا مقاطعی در اواخر نیم فصل اول و اوایل نیم فصل دوم را از فوتبال دور بماند. وی در مجموع ۲۵ بازی برای استقلال انجام داد که ۲۰ بازی در لیگ، ۲ بازی در حذفی و ۳ بازی در قهرمانی آسیا انجام داد. و در انتها توانست قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰ را به همراه استقلال به دست آورد.

بس از دو سال بازی در لیگ ایران راهی لیگ قطر شد. آندو تیموریان در تاریخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۲ با عقد قراردادی ۱ ساله دوباره به استقلال تهران پیوست. آندرانیک تیموریان در فصل ۹۴-۱۳۹۳ نیز در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۳ قرارداد خود را به مدت دو سال با استقلال تهران تمدید کرد.

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

زندگینامه آندارنیک تیموریان

تیم ملی

آندرانیک تیموریان در پست هافبک دفاعی بازی می کند. وی نخستین بار برای تیم ملی فوتبال ب ایران به میدان رفت و از سال ۱۳۸۴ تاکنون در عضویت تیم ملی فوتبال ایران است. آندو پس از درخشش در تیم فوتبال ابومسلم خراسان، توسط برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی دعوت شد، و در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان برای تیم ملی ایران در هر سه بازی این تیم به میدان رفت. پس از آن، آندو تیموریان در روی دادهای بزرگی نظیر جام ملت های آسیا ۲۰۰۷، مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰، جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ تیم ملی فوتبال ایران را همراهی کرد. وی در بازی های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل نیز از اعضای ثابت تیم ملی بود؛ از جملهٔ این بازی ها در آخرین و حساس ترین بازی در برابر تیم ملی کره جنوبی در اولسان، تنها گل تیم ملی با پاس وی توسط رضا قوچان نژاد به ثمر رسید. در این مسابقه آندرانیک بیش از ۶۰ دقیقه با دست شکسته به بازی ادامه داد. او در دقیقه ۲۹ این بازی با برخورد زانوی یک بازیکن کره ای از ناحیهٔ دست به شدت آسیب دید اما تا پایان بازی در زمین باقی ماند. پس از پایان مسابقه مشخص شد که استخوان ساعد دست او شکسته است. پیروزی در بازی آخر و در خانهٔ حریف موجب شد تا ایران به عنوان تیم نخست گروه و بالاتر از کره جنوبی به جام جهانی برزیل راه یابد.

آندرانیک در هر سه بازی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور کامل داشت و از جمله برترین بازیکنان تیم ملی به شمار رفت؛ تا جایی که در فهرست صدنفرهٔ برترین بازیکنان جام از نگاه پایگاه «بلیچر ریپورت»، آندو یکی از دو بازیکن ایرانی این فهرست هست.

وی در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ پس از خداحافظی جواد نکونام در بازی ایران برابر سوئد که با برتری ۳-۱ سوئد به پایان رسید به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران برگزیده شد.او نخستین کاپیتان مسیحی تاریخ ۹۵ ساله تیم ملی فوتبال ایران است.

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

زندگینامه آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

تصاویر آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

آندارنیک تیموریان

زندگینامه,بیوگرافی,آندرانیک تیموریان

زندگینامه آندارنیک تیموریان

منبع:همشهری انلاین