علیرضا حقیقی که به خاطر تیپ ویژه‌اش ستاره ایران در جام‌جهانی بود. او در گفتگویی تازه حرف های جالبی زده است:


«حیف شد.» این مهمترین واژه ایست که در میان قدم‌های خسته و آرام‌اش مدام تکرار می‌کند. چشم‌هایش خیس است و باد کرده. خیس از اشک. موهایش که بعد از دوش پایان بازی ژل نخورده‌اند روی صورتش ریخته و قیافه آویزانش آن جذابیت بازی با آرژانتین را ندارد. خیلی راغب به حرف زدن نیست اما بی شک علیرضا حقیقی ستاره ایران در جام‌جهانی بود. پسر شیطونی که تا دو سال قبل بیشتر برای حاشیه هایش در پرسپولیس مطرح بود، حالا با تغییر در مسیر زندگی‌اش به خبرسازترین چهره‌ تیم ملی بدل شده. اگرچه این بار هم حاصل فوتبال ایران در جام‌جهانی چیزی غیر از یک مساوی و دو شکست نبود و او 4 گل خورده در جام‌جهانی دارد، گل‌هایی که شاید برای دوتایشان بتوان به این گلر جوان ایراد گرفت اما او کلی دریافت خوب داشته و کلی هوادار به هوادارانش اضافه کرده است. حالا همه درباره حقیقی حرف می‌زنند. درباره استعدادش و درباره خوش‌تیپی‌اش. قیافه جذابی که پیشتر هم برایش کلی حاشیه درست کرده بود اما او بعد از آشنایی با کارلوس کی‌روش سعی کرد مسیر زندگی‌اش را عوض کند و حالا بازی در درون دروازه ایران حاصل همه تلاش‌هایی است که انجام داده.

حقیقیاو با موفقیت بالا در بستن تک به تک‌ها، با جسارت در خروجی‌ها و البته ضعف در برابر شوت‌های زمینی. علیرضا حالا یک گلر موفق و محبوب است، گلری که پدر عشق فوتبالش دیگر مجبور نباشد برای حرف‌هایی که پشت سر فرزندش می‌سازند، مدام بگوید: «چی کار کنم پسرم خوش‌تیپ است دیگر!»

رمقی برای حرف زدن ندارد و می‌گوید: «بد شد. حیف شد. حیف! نباید اینطور می‌شد. می‌شد که الان خیلی حالمان خوب باشد. حیف بود، حیف!» و ادامه می‌دهد: «این همه سختی کشیدیم، این همه تلاش کردیم. فشار تحمل کردیم که آخرش بهتر از این تمام شود. چه می‌‌دانم شاید هم قسمت نبود اما واقعا حال هیچ کدام‌مان خوب نیست. نباید بازی با بوسنی این‌طور می‌شد. وای...»

اما او در این بازی‌ها نمایشی قابل قبول داشته و حالا می‌تواند به خود ببالد برای این نمایش تحسین برانگیز: «فقط امیدوارم مردم از ما راضی باشند. اینکه مردم تشویقت کنند و لطف و دعایشان پشت سرت باشد خیلی کمک می‌‌کند. من این یکی دو سال خیلی زحمت کشیدم. خیلی تلاش کردم تا بتوانم بازی کنم. خوشحالم که به آرزویم رسیدم. همیشه رویایم این بود که گلر تیم ملی در جام‌جهانی باشم و برایش زحمت کشیدم و خدا را شکر که توانستم به همان چیزی برسم که می‌خواستم. برای چیزی که هدفم بود تلاش کردم و خوشحالم که به حقم رسیدم اما کاش آخرش بهتر تمام می‌شد.»

او غیر از اینکه همه از نمایش خوبش می‌‌‌گویند، یکی از پر خبرهای جام‌جهانی بود و همه از خوش‌تیپی‌اش می‌گفتند و می‌نوشتند: «نمی‌توانم بگویم این چیزها را نخواندم یا ندیدم اما برایم اهمیتی نداشتند. تمام تمرکزم روی بازی‌ها بود. من ‌آمده بودم تا در برزیل برای تیم ملی بازی کنم و بازی در تیم ملی هم مسئولیت خیلی بالایی دارد. همه کار کردم که خوب باشم و امیدوارم توانسته باشم رضایت سرمربی تیم و مردم را به دست آورده‌ باشم.» و البته درباره این خوش‌تیپی که تا همین لحظه آخر هم گریبانش را گرفته بود چند خبرنگار دختر خارجی هم دربه‌در دنبالش می‌گشتند: «من برای مدلینگ یا گفتن از خوش‌تیپی نیامده‌ام اینجا. من آمده بودم تا تمرکزم روی بازی‌ها باشد برای همین اصلا به این حرف‌ها توجهی نمی‌کردم. دقیقا روی کارم، هدفی که داشتم تمرکز کرده بودم و دوست دارم همه به این مسئله بیشتر دقت کنند.» و علیرضا بعد از بازی‌ها چه تصمیمی برای فوتبالش می‌گیرد؟ بازگشت به لیگ ایران یا تجربه بازی در تیم‌های بزرگتر اروپایی؟ او در پاسخ به این سئوال می‌گوید: «واقعا الان تصمیم‌گیری خیلی سخت است چون هیچ تمرکزی ندارم. هنوز در شوک بازی با بوسنی هستیم. اصلا نباید اینطور می‌شد. خیلی ناراحتم. برای آینده فوتبالم که دوست دارم در تیم‌های بزرگ باشد. باید ببینم چه می‌شود. الان اصلا وقت مناسبی نیست. باید کمی استراحت کنم و بعد تصمیم بگیرم.»

اینکه او برای ادامه فوتبالش به تهران برگردد و استقلال بازی کند خیلی بعید است. او حالا در دروازه جهانی شدن است. دروازه‌بانی که سقف آرزوهایش عابدزاده شدن در فوتبال ایران است و با قابلیت خوب فنی‌اش در کنار تسلط به زبان انگلیسی و البته سن مناسب می‌تواند یکی از شانس‌های مهم برای ترانسفر به تیم‌های خوب اروپا باشد.

khabareno.com

گردآوری بیوگرافی آکاایران