آکاایران: بیوگرافی بریتنی اسپیرز + عکس

آکاایران بیوگرافی بریتنی اسپیرز (Britney Spears)

به گزارش آکاایران بریتنی خواننده پر آوازه پاپ در دوم دسامبر سال ۱۹۸۱ در کنتاوود لوییزیانا متولد شد . او مادرش لین نام داشت و معلم مدرسه بود و پدرش نیز جیمی نام داشت. او در سن ۸ سالگی برای بازی در یک نمایش در کلوپ میکی موس ( کانال دیسنی) تستی را انجام داد . تهیه کنندگان نمایش گفتند که او خیلی برای این کار کوچک است اما یکی از آنها چنان تحت تاثیر قرار گرفت که بریتنی را به یک مدرسه معتبر در نیویورک معرفی کرد . بریتنی با همکاری خانواده اش در ( مانهاتان) زندگی کرد و برای چند تابستان متوالی در آن مدرسه هنری ـ اجرای نقش حرفه ای را آموخت و سر انجام در سال ۱۹۹۱ او در فیلم وحشتناک به نام Ruthless به عنوان یک بچه شیطان(جن) ایفای نقش کرد . و بعد از آن در سن ۱۱ سالگی او دوباره در تست کلوپ میکی موس شرکت کرد و این بار به موفقیت رسید و توانست عضو این کلوپ شود. در سالهای ۱۹۹۳ و۱۹۹۴ او به  اورلاندوی فیلوریدا  رفت و در آنجا با بقیه هنرپیشگان ) که شامل دو عضو آینده گروه Nsync و همچنین کری راسل ستاره آینده Wbs`Felicity میشد ( آشنا شد و با آنها در کلوپ MMC یک نمایش معمولی را اجرا کرد .و بعد از آن به لوئیزیاتا رفت و مدت دو سال در دبیرستان تحصیل کرد . او قبل از اینکه به معروفیت برسد در سن ۱۵ سالگی به نیویورک سفر کرد تا برای خواننده شدن تست خوانندگی بدهد .و بعد از موفقیت در تست به عمل آمده قرار دادی دوساله با Jive Records بست و اولین آلبوم خود را به نام Baby One More Time در اوایل سال ۱۹۹۸ به پایان رساند اما چون وی در کارش حساسیت عجیبی داشت این آلبوم در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شد . تهیه کننده این آلبوم Eric Foster White نام داشت .) تهیه کننده ای که ویتنی هاستون-مدونا-مایکل جکسون -ماریا کری- مکس مارتین و Back Street Boys را به معروفیت رسانده(!
موفقیت آلبوم Baby One More Time به قدری زیاد بود که در همان هفته اول بریتنی را مستقیما به بالای جدول آلبوم های دیگر خوانندگان رساند و آلبوم آن بهترین آلبوم سال شناخته شد و تا ماه سپتامبر۶ میلیون کپی از این آلبوم به فروش رسید .


اولین بحث جنجالی که مدتها توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده بود در ماه مارس سال ۱۹۹۹ به وجود آمد ! ماجرا از جایی آغاز شد که مجله Rolling Stone یک عکس سکسی ازبریتنی ۱۷ ساله بر روی جلد خود چاپ کرد و شایعه کرد که بریتنی سینه   لولیتا اسکیو  را به خود پیوند زده است اما بریتنی با ارائه مدارک معتبر به این شایعه پایان داد.

در فوریه سال ۲۰۰۰ بریتنی کاندید دریافت جایزه Grammy شد اما سرانجام جایزه را عضو سابق کلوپ میکی موس یعنی Christina Aguilera بدست آورد !. دومین آلبوم بریتنی به نام Oops ! I Did It Again در ماه می سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه شد و در همان هفته اول ۱.۳ میلیون کپی از آن به فروش رفت . این آلبوم به خاطر بهترین صداگذاری پاپ و نیز بهترین اجرای خوانندگی در قسمت زنان بریتنی را برنده دو جایزه Grammy ساخت. سومین آلبوم او در نوامبر ۲۰۰۱ به با زار عرضه شد که آن هم با موفقیت کم نظیری رو برو شد و بریتنی را به اوج معروفیت خود رساند تا سال 2004 که Greatest Hits My Prerogative منتشر شد و خودتان آثار آن را دیدید که با استقبال فراوان روبه روشد.

یک بیوگرافی ساده از بریتنی اسپیرز:
پدرش جیمی نام دارد و ۴۶ سالشه و مادرش هم لین نام داره
یک خواهر ۹ ساله به نام لینه داره
یک برادر ۲۳ ساله به نام برایان داره که در حال حاضر دانشجو هستش .
گل مورد علاقه : رز سفید
ورزشهای مورد علاقه : بسکتبال و شنا
خواننده های مورد علاقه : ویتنی هوستون ـ مایکل جکسون ـ مدونا
بازیگر مرد مورد علاقه : تام کروز ـ براد پیت ـ بن افلک
بازیگر زن مورد علاقه : مگ رایان ـ کاترین زتا جونز
بریتنی برای مدتی نسبتا طولانی با Jastin Timberlake رابطه داشت اما بنا به دلایلی رابطه آنها بهم خورد و بعد از آن با Kevin Federlin ازدواج کرده و بچه دار شد که اسمش شان هست. البته اونتور که از خبرها پیداست امسال (2006) از کوین هم جدا شده داره یه آلبوم جدید به بازار ارائه میکنه.

منبع :