امیر حبیبی‌منش صبح امروز در نشست شورای شهر بوشهر، اظهار داشت: زمانی که دشمن هواپیمای وی را زدند سر بریده‌اش با کلاه در دامنه کوه کردستان افتاد و دو ماه پس از خاکسپاری تکه‌های پیکرش در کردستان کشف شد.

حبیبی گفت: زمانی که درخصوص چگونگی خاکسپاری سرِ این شهید بزرگوار از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی سوال شد، ایشان فرموند که نیازی به نبش قبر نیست و سر این شهید در همان محل کشف شده به خاک سپرده شود.

به گفته وی، کسی اطلاع ندارد که هواپیمای این شهید بزرگوار از پایگاه بوشهر به پرواز درآمده که باید در این خصوص اطلاع‌رسانی شود.

حبیبی خواستار همکاری مسئولان استان بوشهر برای راه اندازی موزه ملی جنگ در بوشهر شد و اظهار داشت: پتانسیل بوشهر برای راه اندازی موزه ملی جنگ از بسیاری از استان‌های کشور بالاتر است و این پایگاه زمین مناسبی را هم در اختیار مسئولان شهری قرار می‌دهد.

این مقام ارشد نظامی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: اگرچه بسیاری، مقابله با دو لشکر بعثی را به ساخت سنگر و نظایر آن مرتبط می‌دانند، اما آگاهان نظامی می‌دانند که چیزی جلودار قدرت رزمی زرهی نیست، جز موشک و بمب‌های قوی که از بوشهر به پرواز درآمد.
حبیبی ادامه داد: با دستور شهید فکوری 22 فروند هواپیما و هر کدام با 24 بمب 250 پوندی از بوشهر پرواز کرده بیان کرد: خالی کردن این مهمات بر سر دو لشکر بعثی، مانع پیشروی دشمن به اهواز شده و حقیقا این شهر ماندگاری‌اش را مدیون بوشهر و پرنده های حماسه آفرین پایگاه هوایی است.
در این نشست بهروز یاسینی فرزند شهید یاسینی فرمانده پایگاه هوایی بوشهر نیز حضور داشت که ذکر خاطراتی از پدرش موجب معنوی شدن این جلسه شد.
منبع:farsnews.com

گردآوری بیوگرافی آکاایران