آکاایران:آن ماری سلامه متولد 1990 در روستای فاریا، کشور لبنان لبنان، بازیگر است. آن ماری سلامه فارغ التحصیل فوق لیسانس هنرهای نمایشی و تحصیل کرده موسسه هنرهای زیبای لبنان می باشد.آن ماری سلامه با استعداد ذاتی خود در بازیگری توانست در آثار تاریخی و مدرن از طریق نقش های مختلف با کارگردان های مشهور لبنانی، ژاپنی، سوری، مصری و ایرانی کار کند. وی بازیگری را از موسسه هنری و با تئاتر شروع کرده است و اولین تجربه بازیگری برای سینمای ایران در فیلم آوازهای سرزمین من که محصول مشترک ایران و لبنان به کارگردانی عباس رافعی جلوی دوربین رفت.

آن ماری سلامه بعد از بازیگری، بصورت جدی فعالیتش بعنوان دستیار کارگردان در سینمای لبنان را آغاز کرد و با فیلم Galata Omri شناخته شده و در فیلم ریشه در نقش هانادی دختر مورد تجاوز شده بسیار درخشید.
آن ماری سلامه در اولین تجربه بازیگری برای سینمای ایران در فیلم آوازهای سرزمین من که محصول مشترک ایران و لبنان به کارگردانی عباس رافعی جلوی دوربین رفت و حوالی پاییز دومین تجربه این بازیگر برای بازی در فیلم های ایرانی است.

 

آن ماري سلامة instagram

بازیگر لبنانی سریال حوالی پاییز

 آن ماری سلامه با همکاری درکنار بازیگرانی نظیر تونی عیسی، نادین ویلسن نجیم، ناتاشا شوفانی و عدی رعد خود رابه درجه بالایی از موفقیت رساند. سریال حوالی پاییز ملودرامی عاشقانه است که به داستان عشق جوان ایرانی نسبت به دختری عرب می‌ پردازد. دراین سریال علاوه بر ان ماری ،رویا تیموریان و لیلا اوتادی دراین سریال بازی میکنند.

 

ان ماري سلامة وين كنتي

ازدواج و همسر آن ماری سلامه

 آن ماری سلامه بازیگر لبنانی سریال حوالی پاییز هنوز ازدواج نکرده و مجرد می‌باشد.

ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه

 آن ماری سلامه چند سال پیش مورد حمله و اذيت جنسی سرایدار سوری آپارتمانش قرار گرفت، در نهایت با شکایت وی، این مجرم بازداشت و روانه زندان شد. انتشار این خبر جنجالی بزرگ در محافل هنری لبنان به راه انداخت.

آن ماري سلامة ويكيبيديا

Anne Marie Salameh بازیگر لبنانی

از روستای لبنان تا دانشگاه

آن ماری سلامه 28 ساله درروستای فاریا، کشور لبنان به دنیا آمده است ، در مدرسه مهران منصور د بول ایلتون تحصیل کرده و دوره هاي‌ بازیگری را در موسسه هنرهای زیبا گذراند و فارغ التحصیل بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد دراماتیک می باشد

شروع فعالیت ماری سلامه

بازیگری را از موسسه هنری و با تئاتر شروع کردم ، سپس به‌ صورت جدی فعالیت او به عنوان دستیار کارگردان در سینمای لبنان آغاز شد، آن ماری سلامه با فیلم Galata Omri شناخته شده ودر فیلم ریشه در نقش هانادی دختر مورد تجاوز شده بسیار درخشید

ان ماري سلامة فيس بوك

عکس های آن ماری سلامه بازیگر حوالی پاییز

از بازیگری در لبنان و مصر تا ایران

 آن ماری سلامه با استعداد ذاتی خود در بازیگری توانست در آثار تاریخی و مدرن از طریق نقش هاي‌ مختلف با کارگردان هاي‌ معروف لبنانی، ژاپنی، سوری، مصری و ایرانی کار کند

نخستین بازی در ایران

نخستین تجربه آن ماری سلامه در فیلم آوازهای سرزمین من، محصول مشترک ایران و لبنان درسال 2014 به کارگردانی عباس رافعی و تهیه کنندگی امیرحسین شریفی شروع شد

ورود به تلویزیون ایران

ان ماری سلامه در دومین تجربه خود درسال 2018 – 97 به عنوان بازیگر سریال حوالی پاییز وارد قاب تلویزیون ایران شد، حضوری که میتواند بسیار جنجالی باشد

ان ماري سلامه

فیلم شناسی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی

Roots

The Victors

Wein Kenti

String Closer Th

و غیره

آن ماری سلامه بیشتر در سریال‌های تلویزیونی در لبنان نقش بازی کرده‌ است و طرفداران بسیار زیادی دارد. و البته تسلطی که به زبان فارسی دارد یکی از دلایلی است که کارگردان‌های ایرانی او را به عنوان بازیگر سریال‌هایشان انتخاب می‌کنند.

آن ماری همچنین فعالیت‌هایی در سینمای ژاپن، مصر و سوریه داشته‌ است.

بازیگر غیر اسلامی !

 آن ماری سلامه بازیگر لبنانی در حالی وارد قاب تلویزیون ملی شده است که وضعیت پوشش و عکس هاي‌ او در فضای مجازی لبنان با انتقاد گسترده اي مواجه است ، او بخاطر کم کردن اثرات انتشار عکس هاي‌ خود، اکانت اینستاگرامش را بعد از انتشار اخبار سریال در چند ماه گذشته خصوصی کرده و اجازه ورود ایرانیان رابه اکانت خود نمیدهد.


چالش یادگیری زبان فارسی برای آن ماری سلامه


آن ماری سلامه در گفتگوی تصویری خود در اشاره به صحبت کردن با زبان فارسی گفت: زبان فارسی زبان مادری من نیست. پس از انتخاب برای بازی در این نقش و سفر به ایران، از صفر شروع کردم و چیزی به جز سلام و علیک نمی دانستم. بعضی اوقات از دستیار کارگردان یا کارگردان کمک می گرفتم که جمله فارسی را به من بگویند و من پس از آنها تکرار و احساساتم را به آن اضافه می کردم. علی رغم این مشکلات با پیشرفت فیلمبرداری، کم کم زبان فارسی برای من آسان تر شد و از فیلمبرداری بیشتر لذت بردم. اما مسئولیت و فشار روی من بیشتر شده بود.
چالش خیلی بزرگی بود و سختی ها شروع شد، چون از سر صحنه که برمی گشتم می بایست سکانس های فردا را حفظ و تمرین می کردم. اما برخی اوقات، بدلیل آنکه سر صحنه یکباره تصمیم گرفته می شد که یک سکانس که قبلا تمرین نکرده بودم را ضبط کنند، کار برای من سخت تر می شد.


در ادامه تصاویری از آن ماری سلامه را مشاهده میکنید

ان ماري سلامة انستقرام

عکس های آن ماری سلامه

 

ان ماري سلامة الغالبون

عکس های آن ماری سلامه بازیگر لبنانی

الفنانه ان ماري سلامه

 

تصویر آن ماری سلامه

 

ان ماري سلامة otv

بازی آن ماری سلامه در سریال حوالی پاییز