پیمان مُعادی (زاده ۱۳۴۹ در نیویورک) کارگردان، فیلمنامه نویس و بازیگر است.

پیمان معادی

پیمان معادی فرزند یک زوج ایرانی است که در سال ۱۹۷۲ (۱۳۴۹) در نیویورک سیتی ، ایالات متحده به دنیا آمده است. خانواده او زمانی که او ۵ سال داشت به ایران بازگشتند. او دارای لیسانس مهندسی متالورژی از دانشگاه آزاد کرج می باشد.

پیمان معادی بازیگر معروف کشورمان است که تا به حال موفقیت های زیادی در این زمینه در مراتب جهانی به دست آورده است.پیمان اکنون ۴۲ ساله است،همسر او رعنا حمیدی و نام فزرزندش آتنا است.او متولد نیویورک میباشد و در ۵ سالگی به همراه پدر و مادرش به ایران باز گشته است.او دلیل بازگشت به ایران را پیشنهاد کاری برای پدر در زمینه حقوق میداند.

پس از حضور موفق در زمینه فیلم نامه نویسی و بازیگری، پیمان معادی رو به کارگردانی آورد و در سال ۱۳۹۰ اولین تجربه اش در زمینه کارگردانی به اسم «برف روی کاج ها» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نظر منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کرد. همچنین در خبرها امده بود که در سال ۱۳۹۱ پیمان معادی برای بازی درقسمت اول سریال عدالت کیفری (Criminal Justice) با شبکه HBO همکاری خواهد داشت. این سریال در سال ۲۰۱۳ پخش خواهد شد.

فعالیتش با اصغر فرهادی در سال ۱۳۸۷ پیمان معادی در فیلم موفق اصغر فرهادی به نام «درباره الی» که حرفی برای گفتن داشت ایفای نقش کرد تا صدای خود را رساتر به گوش سینماگران و طرفدارانش برساند و با بازی موفقی که از خود به نمایش گذاشت استعداد خود را نیز در این حرفه جلوه داد و خوش درخشید و این معیاری شد تا دو سال بعد اصغر فرهادی نقش اول فیلم «جدایی نادر از سیمین» را برای او منظور کند. فیلمی که شاید در ابتدا به ذهن هیچ کس نمیرسید که جایزه اسکار را نصیب خود کند ولی پیمان معادی به گفته خودش بعد از خواندن فیلم نامه این امر را پیش بینی کرده بود.

وی هم اکنون ساکن لس آنجلس است.

معادی در سریالی به نام «عدالت کیفری» (به انگلیسی: Criminal Justice) به کارگردانی استیون زایلیان، در کنار رابرت دنیرو بازی کرد. او در این سریال نقش شخصیتی به نام سلیم خان را ایفا می کند. زایلیان یکی از نویسندگان فیلمنامهٔ «فهرست شیندلر» اثر استیون اسپیلبرگ است.

از آثار بازیگری او می توان به:

  1. اشباح
  2. درباره الی (۱۳۸۷)
  3. جدایی نادر از سیمین (۱۳۸۹)
  4. خشکسالی و دروغ (۱۳۹۰)
  5. قصه ها(۱۳۹۰)
  6. ملبورن (۱۳۹۲)
  7. عدالت کیفری «مجموعه تلویزیونی» (۲۰۱۴)
  8. کمپ اشعه ایکس (۲۰۱۴)
  9. آخرین شوالیه ها (۲۰۱۵ )

اشاره کرد.

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از پیمان معادی را مشاهده کنید.

پیمان معادی

بیوگرافی پیمان معادی

عکس پیمان معادی

پیمان معادی

بیوگرافی پیمان معادی

پیمان معادی و دخترش

تصاویر پیمان معادی

عکس های پیمان معادی

زندگینامه پیمان معادی

عکس های پیمان معادی

بیوگرافی و عکس های پیمان معادی

عکس های پیمان معادی

بیوگرافی کامل از پیمان معادی

عکس های پیمان معادی

عکس و بیوگرافی پیمان معادی

زندگینامه پیمان معادی

بیوگرافی کامل پیمان معادی

پیمان معادی

پیمان معادی

بیوگرافی پیمان معادی

عکس پیمان معادی

زندگینامه پیمان معادی