آکاایران : بازیگران زن جایگاه ویژه ای برای خود در سینما و تلویزیون ایران پیدا کرده اند و همواره به دلیل بازی خوب و نیاز به شخصیت های آنان به محبوبیتشان افزوده میشود . بازیگری که امروز می خواهیم به زندگی آن بپردازیم نیوشا ضیغمی می باشد که طرفداران زیادی به خاطر بازی های فوق العاده خود در سینما و تلویزیون به دست آورده است. از کارهای زیبای این بازیگر می توان به اخراجی ها ، پرتقال خونی و پارک وی اشاره کرد که به محبوبیت این بازیگر کمک شایانی کرد. در ادامه و در قسمت بیوگرافی سایت آکاایران زندگینامه نیوشا ضیغمی به همراه تصاویر این بازیگر را آماده کرده ایم امیدواریم که این مطلب همچون مطالب گذشته مورد پسند شما قرار گرفته باشد.
 

نیوشاضیغمی

  نام : نیوشا
نام خانوادگی : ضیغمی
تاریخ تولد : 1359/4/18
محل تولد : تهران
تحصیلات : لیسانس روانشناسی کودک
تاهل : متاهل 

تصاویر نیوشا ضیغمی

زندگینامه
 

نیوشا ضیغمی در ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. وی فارغ التحصیل رشته روانشناسی کودک از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

به نقل از آکاایران : نیوشا ضیغمی تاریخ تولد و محل تولد: متولد ۱۸ تیر ۱۳۵۹ تهران ، بازیگری که در جشنواره ۲۴ فیلم فجر چهره ای ناآشنا بود .از بازیگران موفق کانون سینما گران جوان (ورودی سال ۱۳۸۲) که بلافاصله پس از پایان دوره آموزشی خود مشغول به کار در عرصه حرفه ای سینما و تلویزیون شد.نیوشا بواسطه استعداد و توانایی و تلاش مستمر خود توانست در مدت کوتاهی در فیلم های سینمایی بزرگی در نقش اول کار کند.

نیوشا ضیغمی فارغ التحصیل رشته روانشناسی و متولد ۱۸ تیر سال ۱۳۵۹ تازگی ها نامزد کرده که همسرش در کار هنری فعالیت ندارد و از قهرمانان ورزش رزمی است. در دوره بازیگری کانون سینما گران جوان با سریال «در چشم باد»مسعو جعفری جوازانی در سال ۱۳۸۲ کار حرفه ای را آغاز کرد.
یک سال بعد با بازی در فیلم«تر دست»محمد علی سجادی و کار با این کارگردان با تجربه به او بازیگری را بیشتر آموخت تا این باعث شد که سجادی نام اورا در کنار بازیگرهای مورد علاقه اش قرار دهد.بعد از تجربه «تردست » محمدعلی سجادی او را برای بازی در فیلم «شوریده» در اواخر سال ۱۳۸۳ انتخاب کرد.
نیوشا ضیغمی با بازی در فیلم «شوریده » گامی بزرگ در سینما برداشت و با حضور در جشنواره ۲۴ فیلم فجر باعث شد نامزد دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن شود و با هدیه تهرانی رقابت کند.که خودش گوشه ایی از موفقیتش را بازی در فیلم «شوریده» و همکار اش با محمدعلی سجادی می داند.
«مواجهه » که در جشنواره ۲۴ فیلم فجر هم حضور داشت باعث شد تا داوران جشنواره نگاه حرفه ایی روی نیوشا داشته باشند و او را جز بازیگران حرفه ایی قرار دهند.
«اخراجی ها » بدلیل حضور بازیگران بزرگ خانه درس بزرگی برای نیوشا ضیغمی بود.که پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را با بازی در فیلم مسعود ده نمکی یدک می کشد.

بیوگرافی کامل نیوشا ضیغمی 

بیوگرافی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در سال ۱۳۸۵ بازی خود رادر «پارک وی » به اتمام رساند. «پارک وی » مطمئنا یکی از کارهای ارزشمند او ست به خاطر کار کردن با کارگردان بزرگی همچون فریدون جیرانی.اما نیوشا زیاد در بازی در این فیلم راضی نیست چون در زمان منتاژ فیلم سکانس های خوب نیوشا را خذف کر ده بودند.
اما در جشنواره ۲۵ فیلم فجر هم حضور خوبی داشت با سه فیلم «پارک وی » «اخراجی ها » و «گناه من» که در این فیلم با حمید گودرزی همبازی بوده است که در این میان کار ده نمکی یعنی «اخراجی ها» با استقبال مردم روبرو شد ودر ایام عید در حال اکران است که در آن فیلم که تنها فیلم اکران شده از اوست حضور درخشانی داشته است و از نظر خیلی از سینماگران آینده روشنی در انتظار اوست.

 آثار نیوشا ضیغمی:

 آینه شمعدون                    1391
    راستش را بگو                 ۱۳۹۰
    فیتیله و ماه پیشونی        ۱۳۹۰
    گشت ارشاد                 ۱۳۹۰       
    چارسو                        ۱۳۸۹
    دختر شاه پریون             ۱۳۸۹
    سرخابی                     ۱۳۸۹
    پرتقال خونی                 ۱۳۸۹
    پرستوهای عاشق          ۱۳۸۹
    زمهریر                        ۱۳۸۹
    دموکراسی تو روز روشن  ۱۳۸۸
    اخراجی ها ۲                ۱۳۸۷
    تلافی                        ۱۳۸۶
    توفیق اجباری              ۱۳۸۶
    قرنطینه                     ۱۳۸۶
    اخراجی ها                 ۱۳۸۵
    پارک وی                   ۱۳۸۵
    حس پنهان                ۱۳۸۵
    گناه من                    ۱۳۸۵
    تردست                    ۱۳۸۳
    شوریده                    ۱۳۸۳
    مواجهه                    ۱۳۸۳
    در چشم باد              ۱۳۸۲
    یکی برای همه

 

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از نیوشا ضیغمی را مشاهده کنید.
 
عکس های نیوشا ضیغمی 

تصاویر نیوشا ضیغمی

بیوگرافی نیوشا ضیغمی 

بیوگرافی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی 

زندگینامه نیوشا ضیغمی

تصاویر نیوشا ضیغمی و همسرش 

تصاویر نیوشا ضیغمی

 نیوشا ضیغمی و خواهرش

زندگینامه نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی با همسرش 

تصاویر نیوشا ضیغمی

تصاویر نیوشا ضیغمی 

تصاویر نیوشا ضیغمی

 زندگینامه نیوشا ضیغمی

بیوگرافی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی و همسرش 

تصاویر نیوشا ضیغمی

بیوگرافی کامل نیوشا ضیغمی 

بیوگرافی نیوشا ضیغمی

عکس های نیوشا ضیغمی 

زندگینامه نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی بیوگرافی 

نیوشاضیغمی

بیوگرافی نیوشا ضیغمی 

بیوگرافی نیوشا ضیغمی