سریال ششمین نفر


خیلی از مردم ایران روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را به یاد دارند؛ لحظاتی که ثانیه به ثانیه اش خاطرات این کشور را رقم می‌زند. سریالی به نام ششمین نفر برای ایام دهه فجر  تولید شده است تا بتواند گوشه‌ای از مبارزات مردم کشورمان را به تصویر بکشد.

داستان سریال ششمین

داستان سریال ششمین-داستان سریال ششمین نفر از آنجا آغاز می‌شود که در پی قتل پدر سرگرد آسایش که از افسران ارتش است، وی به داوود (برادر همسرش) مظنون می‌شود و او را دستگیر می‌کند و این سرآغاز روشن شدن ماجراهای پنهان شده‌ دیگری است. ماجراهایی که باعث می‌شود همکاری داوود با انقلابیون آشکار شود. سریال ششمین نفر 13 قسمت است و از شبکه 3 سیما در ایام دهه فجر پخش میشود.

کارگردان و بازیگران سریال ششمین نفر


بهمن گودرزی به عنوان کارگردان و پولاد کیمیایی،‌ نرگس محمدی، کامران تفتی، رحیم نوروزی‌، نادر فلاح،‌ فرشید نوابی، بهشاد شریفیان،‌ رضا اخلاقی، ‌مهدی تقی‌نیا‌، زویا امامی‌، عباس موسوی،‌ مجتبی مسکنی‌، توران قادری، مجید شهریاری،‌ خسرو خان‌محمدی، شاهین مومنی، سیاوش قندی، منوچهر یکتا وثوق، شاهین حسینی، امین آذر و... به عنوان بازیگر در سریال ششمین نفر حضور دارند.


این مجموعه (ششمین نفر) همزمان با تصویربرداری تدوین هم می‌شود تا با کیفیت مطلوبی آماده پخش شود. 

نگاهی متفاوت به دوران انقلاب اسلامی در سریال ششمین نفر

کامبیز کاشفی، سریال «ششمین نفر» را تهیه می‌کند. بیشتر مخاطبان تلویزیون، کاشفی را با عناوین دیگری همچون کارگردانی، بازیگری و حتی گویندگی می‌شناسند.


دوران انقلاب اسلامی در سریال ششمین نفر-کاشفی ابتدا تولید یک فیلم تلویزیونی را برای این فیلمنامه در نظر داشته، اما با توجه به ظرفیت مناسب فیلمنامه طرح 13 قسمتی سریال ششمین نفر تصویب می‌شود و بلافاصله گروه تولید، پیش تولید و مراحل بعدی را شروع می‌کنند تا سریال ششمین نفر، زمان مناسبی را برای تولید در اختیار داشته باشد. کاشفی درباره تولید این سریال می‌گوید: پس از مشخص شدن کارگردان، بازیگران باتجربه و مخاطب پسند را برای بازی در سریال ششمین نفر انتخاب کردیم و در همین حین عوامل تولید هم تلاش کردند امکانات موجود برای ساخت مجموعه را مهیا کنند.

وی می‌افزاید: در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی آثار بسیار خوبی تولید شده است تا بخشی از مبارزات مردم به تصویرکشیده شود، اما در سریال ششمین نفر تلاش شده از زوایای جدید و متفاوتی به مبارزات اقشار مختلف مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره شود. کاشفی امیدوار است تلاش‌های شبانه روزی گروه تولید این سریال بتواند علاوه بر نشان دادن بخشی از تاریخ کشورمان لحظات خوبی را برای مخاطبان تلویزیون تداعی کند.

سریال ششمین نفر مقابل دوربین کارگردان سینما


سال‌هاست بهمن گودرزی در سینمای ایران فعالیت دارد. شروع کار حرفه‌ای این کارگردان از اواسط دهه 70 و با دستیاری فیلم‌های همسفر (قاسم جعفری) و نابخشوده (ایرج قادری) بود تا این که فیلم «شیش و بش» را برای سینما کارگردانی کرد. پیش از این هم چند فیلم ویدئویی ساخته و روانه بازار نمایش خانگی کرده است. وی در حال حاضر مشغول تصویربرداری اولین تجربه سریال‌سازی خودش است. سریالی که 16 آبان همزمان با عید سعید قربان کلید خورد. گودرزی در خصوص همکاری‌اش با سریال ششمین نفر می‌گوید: پس از این‌که دعوت به همکاری شدم فیلمنامه را مطالعه کردم و تغییراتی در آن ایجاد و مجددا آن را بازنویسی کردم تا بتوان به شکل خوبی به دوران پیروزی انقلاب اسلامی و رخدادهای تاریخی آن زمان پرداخت.

وی سوژه سریال ششمین نفر را با نمونه‌های مشابه متفاوت می‌داند و در این باره می‌گوید: نوع پرداخت به موضوع، نشان دادن برخی فعالیت‌های سیاسی و روند شکل‌گیری داستان عواملی است که باعث شده تفاوت‌های به سزایی در این مجموعه ایجاد شود.

فکر کنم شما هم این روزها وقتی از تلویزیون یک اثر تاریخی را تماشا می‌کنید به کوچک‌ترین مسائل آن توجه دارید. به طور مثال وقتی مجموعه‌ای که تصاویر آن مربوط به دهه 50 یا 60 است، انتظار ندارید ماشین‌هایی که امروز در خیابان‌ها هستند را تماشا کنید یا حتی لیوان یکبار مصرف و... را در سکانسی ببینید. انتخاب لوکیشن و حتی طراحی صحنه و لباس برای این‌گونه آثار حساسیت بسیار بالایی دارد. گودرزی هنگام تصویربرداری به این نکات هم توجه ویژه‌ای دارد و حتی برای انتخاب عوامل موثر در این زمینه سعی کرده کسانی را دعوت به همکاری کند که حرفه‌ای هستند.

 کارگردان سریال ششمین نفر

بازسازی صحنه‌های واقعی در سریال ششمین نفر


صحنه‌های واقعی در سریال ششمین نفر-طبیعی است ساخت اثری که داستان آن مربوط به قبل از انقلاب است با مشکلات زیادی همراه باشد، اما گویا این روند برای سریال ششمین نفر با زحمتی بیش از آنچه تصور می‌شود همراه بوده است. به گفته سعید مرادی، مدیر تولید «ششمین نفر» بخش عمده‌ای از سنگینی و سختی تولید این مجموعه به نبودن بانک‌های اطلاعاتی و آرشیوهای مناسب، ابزار صحنه، لباس و... مربوط است.

وی می‌گوید: برای تولید این کار باید به سال‌ها قبل برگردیم زمانی که نه علمک گاز وجود داشته نه تابلوی کوچه‌ها و خیابان‌ها این شکلی بوده، نه شکل رنگ خانه‌ها و خیابان‌ها شبیه امروز بوده است. بعد از سال‌ها همه چیز عوض شده است. وقتی تماشاگر ششمین نفر را ببیند احساس نمی‌کند زحمت خاصی برای آن کشیده شده چون همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد، اما ما زحمات زیادی کشیدیم تا صحنه‌ها واقعی به نظر برسد. وقتی قرار است خانه‌ها یا خیابان‌های قدیمی را به تصویر بکشیم باید یک پیش تولید عظیم انجام می‌دادیم تا همه چیز در یک نمای چند دقیقه‌ای طبیعی به نظر برسد.

رحیم نوروزی بازیگر سریال ششمین نفر


رحیم نوروزی کلا فضای کارهای تاریخی را به دلیل تفاوت سوژه‌هایش بسیار دوست دارد و معتقد است این‌گونه آثار نه تنها برای خودش حتی برای مخاطب هم از جذابیت بیشتری برخوردار است.

وی در سریال ششمین نفر در نقش نادر ظاهر شده است. نوروزی با توجه به این‌که تجربه بازی در سینما را هم دارد، اما در تلویزیون هم فعالیت دارد. وی در همین ارتباط می‌گوید: من کار بازیگری‌ام را با تئاتر شروع کردم. خودم را هم موظف می‌دانم سالی یکی دو کار تئاتر انجام بدهم. کار تلویزیون را هم به خاطر امرار معاشم انجام می‌دهم.

وی در پاسخ به این پرسش که بازیگر نقش مقابل‌ برایتان تا چه اندازه مهم است، می‌گوید: مسلما هر چه او به لحاظ بازی بهتر و بزرگ‌تر باشد، احساس مسوولیتم نسبت به بازی‌ام بیشتر می‌شود. وی تصریح می‌کند: موفق شدن در این حرفه به خیلی از عوامل بستگی دارد. یک بازیگر صرفا می‌تواند خود را مدیریت کند و اگر باهوش باشد باید بتواند توقعی که از او دارند را برآورده کند.

 عسل بدیعی در سریال ششمین نفر

عسل بدیعی بازیگر سریال ششمین نفر


عسل بدیعی کار خود را با فیلم سینمایی «بودن یا نبودن» کیانوش عیاری شروع کرده و بعد از آن در کارهای سینمایی و تلویزیونی زیادی بازی کرده است.


عسل بدیعی در سریال ششمین نفر، نقش ناهید را به عهده دارد. شخصیتی که به اتفاق همسرش در سال 1356 برای پیرزوی انقلاب اسلامی مبارزه می‌کند. بدیعی می‌افزاید: من متولد 1356 هستم اما با توجه به این‌که چند سال پیش مجموعه‌ای با عنوان «تا صبح» را بازی کردم آشنایی کاملی با دوران انقلاب دارم و توانستم تلاش‌ها و زحمات انقلابیون را برای پیروزی درک کنم و با استفاده از همین شناخت سعی می‌کنم در نقشم بخوبی ظاهر شوم.

عسل بدیعی عوامل تولید سریال ششمین نفر را گروه خوبی می‌داند و می‌گوید: افراد تلاش می‌کنند هر کدام با توجه به تجربیاتشان خلاق باشند و با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارها نگاه متفاوتی برای تولید در نظر بگیرند.

عوامل دیگر سریال ششمین نفر: عبارتند از محمد افضلی (مدیر تصویربرداری)، بابک اردلان( مدیرصدابرداری)، آیدین ظریف (‌طراح صحنه و لباس) علیرضا جوادپور (طراح گریم)، سعید عطایی (مدیر تدارکات)، موحد شادروح (تدوین)، محمد فرشته‌نژاد (آهنگساز)، آرش محمدزاده (صداگذار)، حمید رسولیان (طراح جلوه‌های ویژه).

تصاویری از پشت صحنه سریال ششمین نفر


 نرگس محمدی در سریال ششمین نفر

 سریال ششمین نفر

 دانلود آهنگ سریال ششمین نفر

 سریال ششمین نفر

 آهنگ سریال ششمین نفر

 سریال ششمین نفر

 بازیگران سریال ششمین نفر

 عکس بازیگران سریال ششمین نفر

پشت پرده به بن بست رسیدن قهوه تلخ...

ساناز کیهان، ستاره سینمای ایران درگذشت + عکس

 عکس بازیگران سریال ششمین نفر

سریال ششمین نفر,ششمین نفر,عکس بازیگران سریال ششمین نفر,بازیگران سریال ششمین نفر,آهنگ سریال ششمین نفر,دانلود آهنگ سریال ششمین نفر,نرگس محمدی در سریال ششمین نفر,عسل بدیعی در سریال ششمین نفر سریال ششمین نفر, ششمین نفر, عکس بازیگران سریال ششمین نفر, بازیگران سریال ششمین نفر, آهنگ سریال ششمین نفر